Konsultācijas pacientiem

doctor-consulting-with-concussion-patient

Pacientu reģistrs un pacientu kaskādes skrīnings

Sadarbībā starp LU Kardioloģijas Zinātnisko institūtu un P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Kardioloģijas centru Valsts pētījuma programmas ietvaros ir uzsākts pacientu kaskādes skrīnings un ir izveidots pacientu reģistrs. Tas pacientiem nozīmē to, ka iespējams saņemt kvalificētu kardiologa konsultāciju, kurš ir apmācīts šīs slimības diagnosticēšanā un kurš var pareizi izvērtēt, vai ir nepieciešams uzsākt profilaktiskos pasākumus un ārstēšanu, kā arī var palīdzēt noskaidrot, vai šī slimība ir pārmantota arī citiem ģimenes locekļiem. Sadarbībā ar Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centru finansiālo iespēju robežās tiek veiktas arī ģenētiskās analīzes, kas ir ārkārtīgi svarīgas, lai noteiktu precīzu diagnozi.

Visā pasaulē par visefektīvāko veidu, lai atklātu pēc iespējas vairāk šo pacientu, tiek uzskatīts tā sauktais kaskādes skrīnings. Ar to tiek saprasts slimības skrīnings visiem pirmās un otrās pakāpes radiniekiem, ja pacientam ir diagnosticēta ĢH. Zinot, ka pirmās pakāpes radiniekam tāda varbūtība ir 50%, tas pašlaik ir efektīvākais veids no izmaksu viedokļa, kā savlaicīgi diagnosticēt šo slimību, kā arī novērst tās komplikācijas.

Bezmaksas konsutatīvais tālrunis pacientiem

Ir izveidots tālrunis, uz kuru var zvanīt ārsti un pacienti, lai varētu pieteikt konsultāciju pie reģistra speciālista, ja ir diagnosticēta ģimenes hiperholesterinēmija vai ir pamatotas aizdomas, ka tāds risks pastāv.

Tālruņa numurs: ☎ 25449674, darba dienās 8:30-17:00 (ja neizdodas sazvanīt ar pirmo reizi, speciālisti Jums atzvanīs. Ērtības labad var sūtīt arī īsziņu ar savu kontakta tālruni uz šo numuru.)

Aicinām konsultēties ar speciālistu gadījumos:

  • ja Jūsu pirmās pakāpes radiniekam (vecākiem, brāļiem, māsām, bērniem) ir diagnosticēta ĢH;
  • ja Jums konstatēts augsts holesterīna līmenis – virs 8 mmol/l;
  • ja Jums un vēl kādam ģimenes loceklim ir diagnosticēts holesterīna līmenis ir virs 7 mmol/l;
  • ja Jums ir konstatēts holesterīna līmenis virs 7 mmol/l un ģimenē ir bijuši pēkšņas nāves vai agrīnas sirds slimības;
  • ja Jums ir diagnosticēts ZBLH >5 mmol/l;
  • ārsts Jums ir konstatējis cīpslu ksantomas
  • ja Jums pašam vai Jūsu pirmās pakāpes radiniekiem agrīnā vecumā (vīriešiem zem 55 un sievietēm zem 60 gadiem) diagnosticēta sirds artēriju slimība ar holesterīna izgulsnēšanos (piemēram, miokarda infarkts, implantēti stenti u.c.).

Kā sagatavoties konsultācijai:

 

Par atbalsta grupām ĢH pacientiem, lūdzu, skatīt šeit.